Profesija: graustologs
Mājas lapa: http://whiterabbit.lv

es biju tas melnais kaķis, kas pārskrēja tev ceļu

Arhīvs
Jūnijs, 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Skandalozais uzņēmējs privatizē smaiļiku
Publicēts 18. decembrī, 2008.
Pirms pāris dienām šur un tur jau tika pieminēts īpatnais gadījums Krievijā, kur kāds uzņēmējs ar savu vārdu patentējis kādu no internetā daudzkārt lietojamajām simbolu kopām, kas veido tā saucamos "smailijus" (emociju attēlojumus virtuālajā vidē). Taču viss nav tik vienkārši, kā izskatās.

Tātad, pirms dažām dienām medijos izskanēja informācija, ka Krievijas Federālā patentu aģentūra uzņēmējam Oļegam Teterinam ir piešķīrusi īpašumtiesības uz emocijzīmi ";-)", kas simbolizē jautru smaidiņu ar piemiegtu labo aci. Uzņēmējs tūdaļ norādīja, ka atlīdzību par tā turpmāku izmantošanu neprasīs no privātpersonām, bet gan tikai no juridiskām personām, kas to lietos bez atļaujas. Kompānijām šai sakarā būšot jāpērk gada licence no reklāmkompānijas "Superfone", kuras prezidents ir Oļegs Teterins.

Šobrīd uzņēmējs apcerot iespēju iegādāties arī patentu uz visai līdzīgajām simbolu grupām - piemēram, ":-)", ":)" un ";)". Lielākā daļa kritiķu šo rīcību traktē kā tikai un vienīgi reklāmtriku.

Taču es vēlētos norādīt uz vēl kādu "sakritību" - ja pameklējam vairāk informācijas par pašu Oļegu Teterinu, varam redzēt, ka vēl pavisam nesen viņš ir bijis arestēts saistībā ar skandālu, kura pamatā ir bijis tieši strīds par patentu lietām. Iespējams, šādā veidā uzņēmējs vienkārši atriebjas vai varbūt vēlas norādīt uz kādām patentu likuma neprecizitātēm?

Pieminētais skandāls ir bijis par "Gigafone" servisa tehnoloģiju izmantošanu "Superfone" kompānijas piedāvājumā. Šis pakalpojums sniedz iespēju mobilo sakaru operatoriem pelnīt uz reklāmas baneriem, kas parādās telefonu ekrānos. Jāpiebilst gan, ka šo servisu pirmā Krievijā 2005. gadā ieviesa akciju sabiedrība "GDM Grupa", kurā toreiz strādāja arī Teterins, bet vēlāk ar skandālu aizgāja, lai dibinātu pats savu kompāniju.

Drīz "GDM Grupa" apvainoja kompāniju "Superfone" patenta nelikumīgā izmantošanā, bet Oļegs Teterins medijiem savukārt paziņoja, ka 80% pakalpojuma izstrādes darba esot viņa veikums, kā arī pakalpojuma nosaukumu izdomājis esot tieši viņš. Tomēr tiesa atzina par cietušo "GDM Grupu", bet pats Teterins tika izsludināts par meklēšanā esošu, jo uz tiesu neieradās un citādi neatsaucās. Teterinam tika izvirzīta apsūdzība par izvairīšanos no liecības sniegšanas krimināllietas izmeklēšanas gaitā.

Drīzumā gan kompānija "Superfone" ieguva patentu uz modificētu servisa tehnoloģiju, toties kompānijas prezidents tika izsludināts jau starptautiskai meklēšanai. Tas gan netraucēja viņam kaut kādā veidā iesniegt tiesai prasību pret "GDM Grupas" prezidentu Grigoriju Haldeju - par dokumentu viltošanu un nepatiesas liecības sniegšanu.

2008. gada janvārī Teterins vērsās ar lūgumrakstu pie valsts prezidenta Vladimira Putina, kurā tika skaidrots, ka amerikāņu kompānija "Global Direct Management Corp.", kuru Krievijā pārstāv "GDM Grupa", izdara spiedienu uz valsts likumdošanas orgāniem, lai negodīgi konkurētu ar kompāniju "Superfone", kurai šogad ir pasaules mēroga apgrozījums. Jau janvāra beigās Maskavas pilsētas tiesa anulēja visas pret Teterinu izvirzītās apsūdzības. Tomēr februārī apsūdzība par patenta pārkāpumu tika izvirzīta atkārtoti, un 2008. gada 15. martā Teterins tika arestēts, lai tā paša gada jūnijā atkal tiktu brīvībā, vēlreiz pierādot apsūdzību nepamatotību.

Avots: izmantoti dati no dažādām ziņu aģentūru Lenta.ru un Rb.ru publikācijām.


Komentāri (4)
Rendy: Njā, ne viss ir tāds, kā pirmajā brīdī izskatās. Paldies par rakstu.
18/12/2008 18:40
Avotins: pliks PR
19/12/2008 18:07
HannahGw: Different fields of our life take a lot of time, hence why should we expend time for term paper format writing? It's greater to use some professional <a href="http://quality-papers.com">custom writing</a> service to purchase the argument essay at, I think.
18/02/2010 03:44
cinella: Ko grib, to dara.. tāda dzīve!
15/05/2018 19:29
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: